ROD Olszanka | Tak się bawiliśmy na III Festynie Rodzinnym
17450
post-template-default,single,single-post,postid-17450,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Tak się bawiliśmy na III Festynie Rodzinnym

Tak się bawiliśmy na III Festynie Rodzinnym

16.06.2018

Dnia 16.06.2018 r odbył się  III  Festyn Rodzinny ROD Olszanka. Przygotowania do niego zaczęły się już parę miesięcy wcześniej, gdzie odbywały się spotkania organizacyjne, a w głowach pełnych pomysłów zaczęły rysować się konkretne plany.

Rok 2018 obfituje w wielkie wydarzenia sportowe, takie jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, dlatego tematem przewodnim Festynu były sportowe rozgrywki olimpijskie. Dla najmłodszych zostały zorganizowane konkurencje sportowe takie jak biegi, pchnięcie kulą, skoki w dal i wzwyż, oraz mecz piłki nożnej.

Zanim jednak doszło to tych fascynujących zmagań sportowych, tydzień wcześniej wielu działkowców w ramach Dnia Pracy Sąsiedzkiej własną pracą przygotowało nasze ogrody na nadchodzącą imprezę.

W Olszance I, wykonano prace ogrodnicze przy nowo wyremontowanym stawie, ustawiono i zakonserwowano sprzęt siłowni pod chmurką i ławki. Pamiętajmy, że było to miejsce startu sztafety olimpijskiej więc wszystko musiało zostać dopięte na ostatni guzik. W Olszance II natomiast przygotowano podia dla zwycięzców, zebrano drewno na opał (bardzo dużo drewna 😀 oraz zrealizowano ostatni etap udrażniania odpływu ze stawu.

W międzyczasie, nasi najmłodsi ruszyli z workami w las żeby rozprawić się ze śmieciami po tych mniej frasobliwych…:(

Podsumowaniem akcji było zawieszenie kół ratunkowych przy obu stawach.

No i się zaczęło o 10:30 sztafetą ze zniczem olimpijskim, która zatoczyła pętlę w ogrodzie Olszanka I i ruszyła w kierunku ogrodu Olszanka II. Młodzi biegacze, przemierzyli niemalże dwu kilometrowy odcinek przez łąki i pola, żeby Franek Myszka zapalił w imieniu działkowców znicz Olimpijski w miejscu rozgrywek miniIgrzysk Sportowych. Franek dostąpił tego zaszczytu, ponieważ najskuteczniej „sprzątał świat” BRAWO!!!  Na aplauz zasłużyli również Alicja, Amelia, Igor i Sebastian z Ogrodu Olszanka I 🙂

Poza niezawodnym Komitetem Organizacyjnym, w przygotowaniu naszej imprezy pomogli nam m.in. Działkowiec Mirek, który zapewnił transport podczas Dnia Sprzątania Świata, Ratownicy Medyczni ze Stowarzyszenia Adiutare, oraz sponsorzy nagród, wśród których poza takimi instytucjami jak: Gmina Przywidz, Zakład Utylizacji „Stary Las”, czy SUEZ była całkiem duża grupa naszych działkowców. Serdecznie dziękujemy!

Współzawodnictwo sportowe godne było największych aren. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma z rozgrywek, każdy dostał medal upamiętniający udział w Olszankowych  miniIgrzyskach oraz małe upominki.  Zwycięzcy konkurencji otrzymali (na pięknie przygotowanym podczas Dnia Pracy Sąsiedzkiej podium) okolicznościowe dyplomy – jak zwykle przygotowane przez niezawodną Weronikę Z.  ;).

Dla dzieci zbyt małych, by brać udział w konkurencjach sportowych przygotowane zostały zabawy, gdzie oprócz tańców, śpiewów, baniek mydlanych – panie animatorki  zorganizowały również konkurencję w przeciąganiu liny. Duch sportowy zainspirował do „walki” nawet dorosłych. Aby jeszcze bardziej osłodzić ten piękny dzień, panie animatorki rozdawały dzieciom (i nie tylko) watę cukrową.  A pan lodziarz nie chcąc pozostawać w tyle, ochoczo rozdawał maluchom lody.

Po hulankach i swawolach wszyscy udali się na obiadowy relaks.

Otwarciem części wieczornej był finał rozgrywek badmintona, przy którym emocje sięgnęły zenitu, a sportowcy dopingowani byli przez najmłodszych przygotowanymi przez nich piosenkami i rymowankami. Gratulujemy Natalii i Grześkowi zdobycia  pucharu w Turnieju Badmintona ROD Olszanka 2018.

W między czasie, do namiotu ustawionego w centralnej części placu zabaw, zaczęli schodzić się biesiadnicy, a w śród nich zaproszeni goście, Pani Henryka i Pan Franciszek z Okręgu PZD, oraz nasi zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Mierzeszyn.

W tym roku, został zorganizowany również kolorowy bar, na którym można było podzielić się swoimi specjałami czyli tzw. koszykowe. Wśród sałatek, ciast, pasztecików, odnaleźć można było tortille, smalec, mięsiwa oraz oczywiście kiełbaski do ognisko. Część wieczorna przebiegła przy wtórze muzyki, tańców i zabawy do późnych godzin.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przebycie i za wspaniałą zabawę. Młodym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników! Ten rodzinny festyn na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś na Olszankowych alejkach.

Pozdrawiam,

Iza Grzelecka

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Jeżeli ktoś z Państwa nie życzy sobie, żeby jego wizerunek był publikowany w galerii, proszę o zgłoszenia takiej informacji ze wskazaniem konkretnej fotografii na adres rod@rodolszanka.pl

ALBUM I

ALBUM II

ALBUM III

Aktualizacja: można też obejrzeć FILM z festynu.