ROD Olszanka | RTV i AGD wywozimy wyłącznie do PSZOK!!!
18263
post-template-default,single,single-post,postid-18263,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

RTV i AGD wywozimy wyłącznie do PSZOK!!!

RTV i AGD wywozimy wyłącznie do PSZOK!!!

02.04.2022

Szanowni Działkowcy,

w związku z faktem, że utylizacja odpadów niebezpiecznych kosztuje coraz więcej, ROD Olszanka pod koniec roku 2021, wydał tylko na utylizację sprzętu AGD i odpadów budowlanych pozostawionych na Wystawce i innych miejscach segregacji odpadów 2 862 PLN brutto!!!

Jak już wielokrotnie było to wskazywane, obowiązkiem działkowca realizującego inwestycję budowlaną na działce, jest wywiezienie odpadów budowlanych na swój koszt do miejsca utylizacji. Nie dotyczy to rozdrobnionego gruzu, który może zostać przywiezione do miejsca opisanego jako „GRUZ”, który następnie jest wykorzystywany do napraw dróg i alei.

Natomiast zużyty sprzęt RTV i AGD każdy działkowiec może nieodpłatnie wywieźć do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w swoim miejscu zamieszkania. Adresy PSZOK w aglomeracji trójmiejskiej znajdują się w artykule PSZOK – PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH na stronie internetowej ROD Olszanka.

W związku z powyższym, na podstawie uchwały nr 25/2021 z dnia 10.11.2021 została usunięta możliwość pozostawiania sprzętu RTV i AGD w miejscu WYSTAWKA na terenie ogrodu Olszanka II.

Pod stronie www.rodolszanka.pl w zakładce regulaminy znajdą Państwo aktualne regulaminy porządkowe dla ogrodów Olszanka I i Olszanka II.

W ramach kontynuowania kampanii „ZERO WASTE” – NIE DLA MARNOTRASTWA informujemy, że w sąsiedztwie obszaru GAŁĘZIE w OLSZANKA II znajdują się zrębki powstałe w wyniku zmielenia gałęzi zniesionych tam przez działkowców. Serdecznie zachęcamy do wykorzystania ich na swoich działkach.

Zarząd ROD Olszanka.