ROD Olszanka | Pierwszy Piknik Rodzinny w ROD Olszanka
16756
post-template-default,single,single-post,postid-16756,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Pierwszy Piknik Rodzinny w ROD Olszanka

Pierwszy Piknik Rodzinny w ROD Olszanka

01.08.2016

W dniu 23 lipca 2016 roku na terenie Rodzinnych Ogródkach Działkowych Olszanka  odbył się Festyn Rodzinny. Wydarzenie to było inauguracją pierwszego sezonu użytkowania  nowo zorganizowanych terenów rekreacyjnych, w których skład wchodzi plac zabaw dla dzieci,  boisko do siatkówki oraz siłownia pod chmurką.

Sama inwestycja jak i Festyn przeprowadzona została z inicjatywy jak i przy ogromnym zaangażowaniu aktywnej grupy działkowców wspieranych przez Zarządu ROD.

Impreza poprzedzona była akcją promocyjną  przeprowadzoną w formie mailngu rozesłanego do działkowców oraz  poprzez rozwieszenie plakatów informujących o szczegółach nadchodzącego wydarzenia.

Ranga samej imprezy była dla organizatorów szczególna, ponieważ było to pierwsze tego typu wydarzenie w historii ROD Olszanka – „bardzo zależało nam by impreza zdobyła uznanie i akceptację działkowiczów” – podpowiada Kasia Wojtczak, koordynatorka festynu.

img_4404m img_4502m img_4527m img_4706m

Zabawę na pikniku poprzedzono krótkim wystąpieniem Gospodarza ROD Olszanka II Pana Jerzego Grzeleckiego oraz Pana Prezesa Tomasza Płaszko-Tyndzik. Następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, tym samym oficjalnie otwierając nasze nowo wybudowane obiekty rekreacyjno-sportowe.

Samą imprezę podzielono na dwie części. Pierwsza była przeznaczona głównie dla dzieci, dla których zorganizowano szereg atrakcji, w postaci gier i zabaw oraz konkursu o tematyce ekologicznej, związanej z wprowadzonymi niedawno na terenie ROD zasadami segregacji odpadów. Tu Zarząd jest pod wielkim wrażeniem dużej wiedzy naszych małych działkowiczów – „życzyłbym nam wszystkim, żeby nasi dorośli działkowcy wykazywali tak dojrzałą postawę ekologiczną jak nasze dzieciaki” – wyniki konkursu skomentował Prezes Tomasz Płaszko-Tyndzik.

Dodatkową atrakcją poza zabawami dla dzieci, był przyjazd Pana Lodziarza, który częstował dzieci lodami co spotkało się z wielką aprobatą ze strony małych uczestników festynu.

img_105m img_4659m img_4841m

Druga część obyła się w godzinach popołudniowo-wieczornych, gdzie główna atrakcją  było wspólne pieczenie kiełbasek i biesiadowanie, które umilone  muzyką trwało do późnych godzin wieczornych. Zdarzenie to zgromadziło przeszło setkę uczestników – działkowiczów i ich gości.

Piknik został bardzo dobrze odebrany przez uczestników zabawy, zarówno tych małych jak i dorosłych działkowiczów.  Świadczą o tym słowa uznania jakie docierały do organizatorów imprezy. Życzymy sobie, żeby w przyszłości mieć więcej okazji i możliwości organizacji tak miłych spotkań w gronie działkowiczów i zacieśniania więzi w naszej małej lokalnej społeczności.

Autor: Katarzyna Wojtczak

kasia_m

 

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Jeżeli ktoś z Państwa nie życzy sobie, żeby jego wizerunek był publikowany w galerii, proszę o zgłoszenia takiej informacji ze wskazaniem konkretnej fotografii na adres rod@rodolszanka.pl

ALBUM I

ALBUM II