ROD Olszanka | Opłaty ROD Olszanka vs ROD Nadzieja
17111
post-template-default,single,single-post,postid-17111,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Opłaty ROD Olszanka vs ROD Nadzieja

Opłaty ROD Olszanka vs ROD Nadzieja

26.04.2017

Po przeanalizowaniu dostarczonych dokumentów stwierdzono co następuje:

Opłata w ROD Nadzieja za dzierżawę m2 działki wynosi 0,36 zł, dodatkowo 6 zł składki członkowskiej PZD i 16 zł za straty w energii elektrycznej. ROD „Nadzieja” ma status ogrodu miejskiego, więc średnia powierzchnia działki wynosi ok. 300 m2. Po przeliczeniu opłat stałych na metry kwadratowe i dodaniu opłaty za dzierżawę, wychodzi że działkowcy wzmiankowanego ogrodu wnoszą opłatę w wysokości ok. 0,43 zł za m2.

W ogrodzie Olszanka ta opłata wynosi 0,41 zł (zawiera w sobie już składkę członkowską i opłatę na stratę energetyczną), mimo że nasz ogród zajmuje dwukrotnie większy obszar, podzielony jest na dwie odrębne geograficznie sekcje, posiada dwa zbiorniki wodne, w tym jeden zarybiany, wszystkie drogi są oświetlone i dostosowane do ruchu kołowego, a dodatkowo zatrudniamy dozorcę oraz firmę dbającą o czystość i pielęgnację terenów wspólnych, które również są nieporównywalnie bardziej rozległe.