ROD Olszanka | Duże podwyżki za wywóz odpadów zmieszanych
16675
post-template-default,single,single-post,postid-16675,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Duże podwyżki za wywóz odpadów zmieszanych

Duże podwyżki za wywóz odpadów zmieszanych

19.07.2016

Szanowni Działkowcy,

z dniem 01.07.2016 roku Związek Gmin Wierzyca, podmiot zarządzający wywozem nieczystości w Gminie Przywidz, wprowadził bardzo wysokie podwyżki za wywóz odpadów zmieszanych (ok 120%).

W związku z tym Zarząd ROD Olszanka wprowadził następujące działania:

  1. Zwiększenie ilość kontenerów na SUROWCE, zmniejszając jednocześnie w ogrodzie Olszanka I ilość kontenerów na odpady zmieszana, natomiast w ogrodzie Olszanka II częstotliwość odbioru dużego kontenera (raz na dwa tygodnie).
  2. Uchwalenie Regulaminu Porządkowego dla ogrodu Olszanka I i wprowadzenie zmian w Regulaminie Porządkowym dla ogrodu Olszanka II.
  3. Przygotowanie i opublikowanie regulaminów i map przy miejscach segregacji odpadów.
  4. Dodatkowe oznaczenie kubłów na SUROWCE.  Prosimy zwrócić uwagę, że w Gminie Przywidz, segregacja odbywa się inaczej niż jest to realizowane np. w Gdańsku lub Gdyni. Tutaj wszystkie surowce takie jak PAPIER, PLASTIK i SZKŁO wrzucamy do jednego pojemnika. Proszę pamiętać, że plastikowe butelki i kartony, przed wrzuceniem do kubła należy zgnieść.

Bardzo prosimy o odpowiednią segregację odpadów oraz o przestrzeganie regulaminu porządkowego. Jeżeli nie zachowamy dyscypliny w tym zakresie, w przyszłym roku nieuniknione będą istotne podwyżki za wywóz odpadów.

Zarząd ROD Olszanka